Keneden Korunma

Keneden Korunma

Çorabın içerisine pantolan sokma sadece bir önlem olmaktan öteye gitmez.

Mera, park ve piknik yerlerinin keneye karşı ilaçlanması çevresel bir takım yıkımlarıda beraberinde getirir. Doğanın dengesini bozmaktadır.

İnsanların üzerlerine veya elpiselerin üzerlerine sıkılan sprey ilaçlar insan vucuduna zarar verebilmekte ayrıca tam korumada sağlamazlar. Bu türden bir sprey kullanılacaksa tarım bakanlığı onaylı ürünleri kullanmakta fayda var.

Hayvanların çokca bulunduğu ortamlardan uzak durmak gerekir. Bu tarz ortamlardan çıkıldıktan sonra vucudun hemen kontrol edilmesi gerekir. Saçların, apış arasının, koltuk arası kıllarının olduğu yerler özelikle kontrol edilmelidir. Kene görünmemek için bu gibi benzer yerler yerleşmeye çalışır.

Bahçeli Evde Keneden Korunma

Bahçeli bir eviniz varsa dolayısıyla bahçe bakımını düzenli olarak yapıyor olmanız lazım, bahçe temizliği, zararlı otların ayıklanması, ilaçlama gibi.

Bahçenizde keneye karşı ilaçlama yapacaksanız ruhsatlanmış ilaçları kullanmakta fayda var. İlaçlamada dikkat edilmesi gereken unsur eğer çocuklarınız varsa çocuklarınız bahçede oynarken bu ilaçlardan etkilenmesi münkün bu durmda kronik zehirlenmelere sebep olabilir.

Bahçenizde hayvan yoksa ve düzenli olarak bahçe bakımını yapıyorsanız bahçenizi ilaçlamanıza gerek kalmaz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !